امروز جمعه, 09 خرداد 1399 - Fri 05 29 2020

منو

اعلام آمادگی وزارت کشور برای تنظیم تفاهمنامه میان دانشجویان جغرافیای سیاسی با سازمان تحقیقات کشوری

وزیر کشور گفت: وزارت کشور آمادگی دارد تا دانشجویان جغرافیای سیاسی در زمینه انتخابات با بخش تقسیمات کشوری تفاهمنامه امضا کنند.

به گزارش پایگاه خبری «جغرافیای سیاسی» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در اختتامیه طرح همیاران توسعه روستایی در دانشگاه شهید بهشتی، با بیان اینکه برخی از دانشجویان رشته‌های دانشگاهی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد امکان عملیاتی کردن طرح های خود را در واحدهای رسمی دارند گفت: باید در راستای عملیاتی شدن این طرح‌ها انگیزه و شوق افراد مدنظر باشد با همت گروه جغرافیا این امر حادث شده و دانشجویان در ادامه کار خود برای ارائه طرح‌هایشان با فرمانداری‌ها هماهنگ می شوند.
وزیر کشور افزود: در طی سال این فعالیت‌ها را مجددا پیگیری خواهیم کرد و فارغ‌التحصیلان این گروه در اولویت استخدام قرار دارند و فرمانداری‌ها هم باید به این دانشجویان کمک کنند، آنان باید طرح‌های خوب را در زمینه اشتغال، درآمد و امنیت روستاها به فرمانداری‌ها اعلام کنند.
وی با بیان اینکه سند توسعه روستایی در برنامه ششم توسعه در 31 استان شناسایی شده است گفت: می‌توانیم در همه روستاهای کشور پروژه توسعه روستایی را تهیه کنیم و این به صورتی نباید باشد که فقط سندی تهیه شود بلکه سندی باید لحاظ شود که بتواند روش‌ها و پیشنهادهای لازم را برای توسعه روستایی ارائه دهد.
رحمانی فضلی با تأکید بر اینکه حجم مهاجرت از روستاها بسیار نگران کننده است، گفت: ما نمی‌توانیم جلوی مهاجرت را بگیریم اما می‌توانیم آن را به خوبی مدیریت کنیم، با تهیه 31 سند توسعه روستایی حداقل 10 الی 300 نفر در روستاها مشغول به فعالیت خواهند شد.
وزیر کشور افزود: مطالعات اولیه در زمینه طرح‌های توسعه روستایی در حد آمایش انجام شده و سرشماری نفوس و مسکن سال جاری اطلاع خوبی در این زمینه به دانشجویان خواهد داد.
وزیر کشور تصریح کرد: ما برای ارتقای توسعه روستایی 300 شهرستان نمونه را انتخاب کردیم و به دنبال این هستیم که دانشجویان در این روستاها به دنبال مستندسازی، تئوری سازی و ایجاد خلاقیت باشند.
وی تصریح کرد: ما دنبال امپراطورسازی نیستیم بلکه به دنبال رفاه نسبی کشوریم مردمی و درون‌زایی شدن در حوزه جغرافیا براین اساس وزارت کشور آمادگی دارد، جغرافیای شهری با شهرداری‌ها، جغرافیای روستایی با روستاییان و جغرافیای سیاسی در موضوع انتخابات و تقسیمات کشوری تفاهمنامه امضا کنند، این گام اولیه و کوچکی است تمام تحقیقات دانشجویان باید برای ارتقای توسعه روستایی طبقه‌بندی و مستندسازی شود.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد