امروز دوشنبه, 04 شهریور 1398 - Mon 08 26 2019

منو

به نام یگانه دادار هستی‌بخش

با عرض سلام و ادب به پیشگاه اساتید و دانشجویان رشته جغرافیای سیاسی، علاقمندان به این علم در سایر رشته‌ها و بازدیدکنندگان محترم

در بیان مفهوم علم جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک سخن زیاد رفته و نوشته‌های بسیاری منتشر شده است و در این مجال لازم نمی‌بینم به آن اشاره‌ای داشته باشم. اما به دور از هر گونه جانبداری و اغراق باید جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک را "علم قلمروداری، کشورداری و مدیریت سیاسی فضا" معرفی کرد. علم و دانشی با مفاهیم کاربردی که شاید بتوان اذعان کرد که در ایران حق آن تمام و کمال ادا نشده است و باید برای جا انداختن مفاهیم آن در فضای مدیریتی کشور و میان مسئولان تلاشی خستگی ناپذیر کرد.
عشق و علاقه به جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک، ایمان قلبی به کاربردی بودن آن و دغدغه‌ها درباره آینده این علم ما را بر آن داشت تا برای راه‌اندازی و افتتاح اولین پایگاه خبری با عنوان «جغرافیای سیاسی» اقدام کنیم تا شاید وسیله‌ای باشد برای معرفی این علم در ایران و ورود جدی اساتید و دانشجویان این رشته به فضای رسانه‌ای و خبری کشور تا رسانه‌های داخلی و حتی خارجی از تحلیل‌ها و یادداشت‌های با رویکرد جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک بی‌بهره نباشند.
پایگاه خبری «جغرافیای سیاسی» برای دریافت و انتشار اخبار مرتبط با جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک و همچنین یادداشت‌ها و تحلیل‌های اساتید و دانشجویان این رشته و رشته‌های مرتبط اعلام آمادگی می‌کند. لازم به ذکر است که مدیریت پایگاه در ویرایش مطالب ارسالی آزاد است.  
کانال ارتباطی با مدیریت پایگاه، پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید می‌باشد.

با تشکر
مدیریت پایگاه خبری جغرافیای سیاسی

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد