امروز پنج شنبه, 01 اسفند 1398 - Thu 02 20 2020

منو

دکتر قالیباف: با برجام فرجی در مسائل اقتصادی ما نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری «جغرافیای سیاسی» به نقل از خبرگزاری تسنیم، دکتر محمد‌باقر قالیباف در جمع گروهی از فعالان سیاسی مشهد‌، اظهار داشت: امروز وضعیت جهاد و دفاع همچنان ادامه دارد زیرا اعتقاد راسخ داریم که این مسئله بخشی از هویت ما را تشکیل می‌دهد.

شهردار تهران با اشاره به اینکه در تمامی سال‌های گذشته دست از وضعیت جهاد و دفاع برنداشته‌ایم، خاطرنشان کرد: مهمترین مسئله و اولویت امروز مردم و کشور دغدغه‌های معیشتی و اقتصادی است.
این استاد جغرافیای سیاسی افزود: امروز شاهد هستیم که در سایه همین پایمردی‌های که مردم ما در تمامی این سال‌ها داشته‌اند، نظام جمهوری اسلامی و رکن ولایت فقیه و نظام منبعث از آن یعنی مردم‌سالاری دینی در تمامی دنیا به‌عنوان یک اصلِ اساسی مورد پذیرش قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه این افتخارات مرهون خون شهدا و ایستادگی مردم است، بیان کرد: مردم در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی همواره سربلند بیرون آمده‌اند و یکی از دلایل اصلی این مسئله توسل به فرهنگ عاشورا و برکت خون شهدا است.
دکتر قالیباف با بیان اینکه وضعیت امروز کشور حتی از شرایط والفجر ۸نیز حساس‌تر است عنوان کرد: امروز اهمیت و جایگاه استراتژیک و دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برای تمامی کشورهای دنیا پذیرفته شده است و نمی‌توانند ما را نادیده بگیرند.
شهردار تهران در ادامه با اشاره به برجام و مسئله تحریم‌ها تصریح کرد: برجام با شروط رهبر انقلاب در حال حاضر یک میثاق ملی است و باید تبعیت و حمایت کنیم هرچند که مشکل اصلی ما تحریم‌ها نبود و نیست و با برجام فرجی در مسائل اقتصادی ما نمی‌شود چراکه نظام اداری و اجرایی و نظام مدیریتی ما در کشور دچار ضعف‌های جدی است که بسیاری از ظرفیت‌های داخلی به‌درستی در مسیر خودش قرار نمی‌گیرد.
وی در ادامه ضمن اشاره به انتخابات اسفندماه و اهمیت آن تاکید کرد: انتخابات حساس مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را در پیش رو داریم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز باید به جایگاه خود واقف باشند.
شهردار تهران با اشاره به اینکه نمایندگان باید از رویکرد بومی فراتر بروند، افزود: نماینده یک حوزه انتخابیه، تنها نماینده همان شهر و حوزه نیست و باید نگاهی ملی داشته باشد‌، به‌ویژه این مسئله در مورد مشهد صادق است چراکه مشهد متعلق به همه مردم ایران است، امروز مسائلی مانند حاشیه‌نشینی در مشهد دیده می‌شود که بسیار فراتر از سطح کشوری آن است و باید برای حل آن چاره‌اندیشی کرد.
دکتر قالیباف با اشاره به اینکه مرزبندی میان چپ و راست مورد قبول نیست، تصریح کرد: باید از مرزبندی میان انقلابی و غیرانقلابی استفاده کنیم، علاوه بر این جبهه ما در این سال‌ها اصولگرایی بوده و مرزبندی‌ها کاملاً مشخص است؛ اصولگرای واقعی نیز این است که هرجا اگر نکته‌ای مورد قبول ما نبود، از رهبر انقلاب تبعیت کنیم.
پسندیدم

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد