امروز دوشنبه, 05 اسفند 1398 - Mon 02 24 2020

منو

دکتر عسگری: انتخابات شیرازه انسجام ملی در حوزه سیاسی است

به گزارش پایگاه خبری «جغرافیای سیاسی» به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر سهراب عسگری استادیار جغرافیای سیاسی دانشگاه پیام‌نور اراک گفت: در این خصوص که شور انتخاباتی باید ایجاد شود شکی وجود ندارد، چراکه انسجام ملی و کشور که متشکل از عناصر سرزمین، حکومت و مردم است را به ارمغان می‌آورد و اگر اتحاد این سه عنصر مختل شود، کشور تنزل پیدا می‌کند و دچار مشکل می‌شود.


وی افزود: ممکن است بتوانیم در بعد داخلی صورت خود را با سیلی سرخ کنیم، اما در بعد خارجی باید حرف برای گفتن داشته باشیم، از این رو از منظر جغرافیای سیاسی، انتخابات در اصل شیرازه انسجام ملی و کشور در حوزه سیاسی است.
این عضو هیات علمی جغرافیای سیاسی دانشگاه پیام نور اراک با تأیید وجود آفت‌هایی در دانشگاه، تصریح کرد: ده‌ها هزار مقاله ISI از کشور ایران به چاپ می‌رسد که اغلب کاربردی نیستند، اما حتی آن تعدادی از مقالات که کاربردی هستند نیز منجر به حل مسائل موجود در کشور نشده‌اند و وارد مرحله عملیاتی نشده‌اند، البته مهم‌ترین علت این است که دانشگاه‌ها را وارد این مسائل نمی‌کنند.
دکتر عسگری تأکید کرد: در رابطه با رویکردهای دوگانه در زمینه اقداماتی چون برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی باید تجدیدنظر کرده و فضا را مهیا کرد.
وی اضافه کرد: مناظره‌ها باید در فضای آزاد دانشگاه و به صورت علنی و آشکار صورت بگیرد، کاملاً مشخص است که جایگاه دانشگاه در آینده کشور یک جایگاه بنیادین است و باید به این جایگاه بها داد.
عسگری با تأکید بر اینکه تحلیل‌ها باید به سمت سازندگی پیش بروند، افزود: آفت‌شناسی را باید از خود شروع کنیم و نهایتاً دانشگاه‌ها سهم خود را با استفاده از رسانه‌های جمعی و تنویر افکار عمومی در انتخابات ادا کند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد