امروز سه شنبه, 17 تیر 1399 - Tue 07 07 2020

منو

دکتر یزدان پناه: ستون واقعی انقلاب اسلامی، مردم هستند

به گزارش پایگاه خبری «جغرافیای سیاسی»، دکتر کیومرث یزدان‌پناه، استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های برجسته انقلاب اسلامی ایران بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های مردم در تمام عرصه‌های کشور بوده است و این مسئله جایگاه جمهوری اسلامی ایران را در 37 سال اخیر نسبت به بسیاری از نظام‌های دموکراتیک دنیا متمایز کرده است.

وی افزود: بنابراین نقش و حضور مردم در عرصه‌های انقلابی به ویژه 22 بهمن تضمین‌کننده جریان استمراری جمهوری اسلامی در دوره تکامل است. یعنی جمهوری اسلامی با طی دو مرحله اصلی حفاظت و تثبیت، در آستانه ورود به دوره تکامل و توسعه پایدار است.
دکتر یزدان پناه تصریح کرد: در چنین مرحله‌ای برای اثبات اینکه این نظام حافظان واقعی خود یعنی مردم را همواره در عرصه دارد، راهپیمایی 22 بهمن تضمین‌کننده رسمی و نمادین تمام عیار استمرار حرکت جمهوری اسلامی ایران در گستره تاریخ است.
وی با بیان اینکه حضور مردم هر ساله در راهپیمایی 22 بهمن با ویژگی‌های مستحکم‌تری دیده می‌شود، گفت: نکته بعدی این است که ستون استوانه واقعی انقلاب اسلامی همین مردم هستند که پای این انقلاب خون دادند. انقلاب قابل مصادره نیست و هیچ کسی نمی‌تواند آن را به نام خود ثبت کند. این انقلاب برای مردم است.
این استاد جغرافیای سیاسی خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است، مشارکتی است که بسیاری از ترفندهای دشمن را یا خنثی می‌کند و یا به تاخیر می‌اندازد و آن نیز نشاندهنده آن است که انقلاب اسلامی ایران به عنوان متفاوت‌ترین انقلاب در قرن 20، قدرت سیاسی خود را در مرحله اول در توکل به خدا و ائمه اطهار و در مرحله دوم از درایت و هوشمندی مردم خود می‌گیرند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین حضور مردم یعنی اثبات مشروعیت انقلاب و این حضور نویدبخش مشارکت عاقلانه سیاسی و با کیفیت بالا در انتخابات 7 اسفند خواهد بود.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد