امروز پنج شنبه, 03 مهر 1399 - Thu 09 24 2020

منو

صهیونیست‌ها بیش از ۷۵ درصد فضای مجازی را در اختیار دارند

جانشین رئیس کمیته علمی«همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا با تاکید بر امنیت منطقه‌ای» گفت: توسعه سرزمینی و اشراف رژیم غاصب صهیونیستی بر منابع نفت و انرژی در منطقه از سیاستهای استکبار تحت استراتژی شبکه صهیونیسم بین‌الملل است.

به گزارش پایگاه خبری «جغرافیای سیاسی» به نقل از خبرگزاری ایلنا، دکتر محمدحسن نامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از اسلام در برابر استکبار و صهیونیست‌ها همچون سپری مقاوم است اما متاسفانه برخی سردمداران کشورهای اسلامی مطیع صهیونیست‌ها هستند و در راستای اهداف و راهبردهای آنان گام بر می‌دارند.
جانشین رئیس کمیته علمی همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا با تاکید بر امنیت منطقه‌ای اقدام دشمن علیه محور مقاومت را از مهمترین تحولات ژئوپلیتیکی منطقه توصیف و تصریح کرد: استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل همواره در تلاشند تا تحولاتی در منطقه بوجود آورند که امنیت رژیم صهیونیستی در پرتو آن تضمین شود.
رییس کارگروه ژئوپلیتیک مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی افزود: توسعه سرزمینی و اشراف رژیم غاصب صهیونیستی بر منابع نفت و انرژی در منطقه از سیاستهای استکبار تحت استراتژی شبکه صهیونیسم بین‌الملل است.
جانشین رییس کمیته علمی همایش تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا در ادامه از ژئوپلیتیک وحشت به عنوان راهبردی برای ایجاد هراس در دل مردم منطقه یاد کرد و اظهار کرد: صهیونیست‌ها امروز بیش از ۷۵ درصد فضای مجازی را در اختیار دارند و از این ظرفیت به عنوان سربازان دیجیتالی خود استفاده می‌کنند.
این دانش آموخته جغرافیای سیاسی تروریسم تکفیری اسلام نما را برخاسته از دستگاه‌های اطلاعاتی و سرویس‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و با اشاره به تأثیر لابی صهیونیستی در رقم خوردن رخدادها و تحولات جهان تصریح کرد: مقابله با اسلام، تغییر در ترتیبات جغرافیایی کشورهای مسلمان و در اختیار گرفتن تمام ثروت جهان از استراتژیهای لابی صهیونیستی است که در دستیابی به آنها از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌کند.
نامی منطقه مقاومت را جبهه اصلی اسلام در برابر استکبار جهانی خواند و اظهار کرد: امروز توسعه محور مقاومت و ایستادگی در برابر راهبردهای خصمانه دشمنان ونیز جلوگیری از تحقق اهداف پلید آنان مهمترین موضوع ژئوپلتیکی است که می‌بایست دنبال شود.
جانشین رئیس کمیته علمی همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا در بخش دیگری از سخنانش با ارائه گزارشی از روند اقدامات کمیته علمی همایش گفت: پس از تشکیل کمیته علمی همایش و انتخاب اعضای این کمیته توسط شورای سیاستگذاری همایش، مراتب به تمامی دانشگاهها، مراکز علمی و پژوهشی اعلام شد.
وی افزود: با اعلام فراخوان و ارسال مقالات به دبیر خانه همایش ،آثار پس از ارزیابی به منظور انطباق با محورهای همایش ،جهت داوری به کمیته علمی ارسال شد.
نامی در ادامه خاطر نشان کرد: بیش از ۱۵۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این میان ۱۰۰ مقاله با محورهای همایش تطبیق داشت و این مقالات پس از تفکیک شدن براساس موضوع مقاله در اختیار کمیته‌های داوری قرار گرفت که پس از انجام فرایند داوری، مقالات برتر انتخاب شدند.
وی با بیان اینکه ۴۴ نفر ازاساتید و اعضای کمیته‌های علمی مسئولیت داوری مقالات ارسالی به دبیرخانه همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا را برعهده داشتند، سطح کیفی آثار را مطلوب توصیف و تصرح کرد: بیشترین مقالات ارسالی به همایش پیرامون مسائل امنیتی، امنیت مرزها، جغرافیای فرهنگی و مذهبی، محاسبات ژئواستراتژیک، رقابتهای ژئوپلیتیک و جنگهای نیابتی بود که در روز برگزاری همایش مقالات برتر مورد تقدیر قرار می گیرند.
امیر نامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران سپری در برابر استکبار و صهیونیستها در دفاع از اسلام است گفت : متاسفانه امروز برخی سردمداران کشورهای اسلامی مطیع صهیونیست‌ها هستند و در راستای اهداف و راهبردهای آنان گام بر می‌دارند.
اولین همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا با تاکید بر امنیت منطقه ای به همت مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی ۹ اردیبهشت با سخنرانی علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح در تهران برگزار می شود.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد