امروز شنبه, 29 تیر 1398 - Sat 07 20 2019

منو

گزارشی از نخستین روز کاری "دکتر احمدی‌پور" در ارگ آزادی پیش از معارفه

رییس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عصر روز شنبه (15 آبان) حکم خود را از رییس جمهور دریافت کرد و از نخستین ساعات کاری یکشنبه در این سازمان حاضر شد و با مدیران و معاونان آن جلسه برگزار کرد.


به گزارش پایگاه خبری «جغرافیای سیاسی»، خبرگزاری ایسنا در گزارشی کوتاه نوشت:

هنوز زمان دقیق مراسم تودیع و معارفه رؤسای جدید و قدیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشخص نشده، با این حال «زهرا احمدی پور» صبح امروز - یکشنبه ۱۶ آبان - درحالی در کسوت رییس جدید به این سازمان رفت که شخص خاصی او را همراهی نمی‌کرد.
او امروز با سمیع‌اله مکارم حسینی، معاون توسعه مدیریت، یدالله جعفری، مدیرکل حوزه ریاست و حمید ضیایی پرور، مدیر روابط عمومی این سازمان دیدار داشت؛ نشستی که معاونان میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و سرمایه گذاری این سازمان در آن حضور نداشتند. به نظر می رسد حضور «احمدی‌پور» در این سازمان بدون اطلاع قبلی بوده است.
رییس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این دیدار که خبرش در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر شده، با عظیم خواندن سرمایه‌های حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ما باید تلاش کنیم تا مراقبین و محافظین خوبی برای این سرمایه‌ها باشیم.
او همچنین بیان کرد: هر کسی که در این سرزمین زندگی می‌کند، با فرهنگ بیگانه نیست و ما باید عرصه‌های فرهنگی را بیش از پیش وارد زندگی مردم کنیم.
احمدی‌پور، پیگیری مسائل و رفع موانع گردشگری داخلی و خارجی را نیز از جمله اولویت‌های کاری خود دانست و درباره ارتقاء صنایع دستی در آینده نزدیک گفت: صنایع دستی و هنرهای سنتی در ماه‌های آینده نقطه قوت دولت برای تحرک اقتصادی و پویایی جوامع محلی خواهد بود.
احمدی‌پور بعد از ادغام سازمان‌های ایرانگردی و جهانگردی و میراث فرهنگی، دهمین رییس این سازمان با عنوان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محسوب می‌شود که پیش از این مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور بوده و عمده‌ترین فعالیت‌های حرفه‌ای‌اش در عرصه ورزش بانوان و جغرافیا بوده است.
او پس از معصومه ابتکار ـ معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاطت محیط زیست ـ و شهیندخت ملاوردی ـ معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ـ سومین معاون زن کابینه دولت حسن روحانی به شمار می‌آید.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد