امروز پنج شنبه, 01 اسفند 1398 - Thu 02 20 2020

منو

شهید صابریان هیچگاه بابت ایثار و رزمندگی از نظام مطالبه حق نمی‌کرد

رییس دانشگاه تربیت مدرس در مراسم تشییع شهید صابریان گفت: آن شهید والامقام هیچگاه بابت ایثار و رزمندگی از نظام مطالبه حق نمی کرد.


به گزارش پایگاه خبری «جغرافیای سیاسی» به نقل از پایگاه خبری دانشگاه تربیت مدرس، مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز شهید اسماعیل صابریان روز دوشنبه 22 خردادماه با حضور جمع کثیری از دانشگاهیان و همرزمان دوران دفاع مقدس و خانواده معزز آن شهید والامقام برگزار شد.
در بخشی از این مراسم که در جوار آرامگاه سه شهید گمنام دانشگاه برگزار گردید، دکتر محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس به برخی از ویژگیهای سازمانی شهید صابریان اشاره کرد و گفت: نظم و انظباط، وارستگی و پاکی، دقت در حفظ بیت المال، دقت و سختگیری در انجام وظایف از جمله خصوصیات بارز آن شهید والامقام در محیط سازمانی بود. وی همواره تابع مقررات بود و اهل مماشات اداری نبود و ارتباطات در حوزه کاری وی جایی نداشت.
رئیس دانشگاه افزود: شهید صابریان هیچگاه بابت ایثار و رزمندگی از نظام مطالبه حق نمی کرد. وی برای استفاده از تسهیلات به جبهه ها عزیمت نکرده بود و هرگز ارزش ها را با مطالبات مادی عوض نمی کرد. با همین رویکرد و روحیات منحصر به فرد بود که از تسهیلات قانون حالت اشتغال که شامل حال ایشان می شد، استفاده نمی کرد و معتقد بود تا جان در بدن دارد باید تلاش کند.
مراسم تشییع آن شهید دوران دفاع مقدس با اقامه نماز بر پیکر پاکش در میان حزن و اندوه دانشگاهیان تربیت مدرس پایان یافت و پیکر شهید صابریان برای تدفین در زادگاهش به سبزوار منتقل شد.
گفتنی است جانباز شهید اسماعیل صابریان، متولد سال 1346 بود. وی از سال 63 تا 67 به عنوان نیروی بسیجی در جبهه های جنگ حق علیه باطل حضور داشت و در اکثر عملیات ها شرکت کرده بود. آن شهید والامقام در منطقه مهران دچار مجروحیت شیمیایی شده بود و با توجه به مجروحیت های جسمانی دیگر جانباز از کارافتاده و مشمول قانون حالت اشتغال بود. وی به مدت 28 سال در دانشگاه، به جامعه علمی، مردم و نظام خدمت کرد.

 شهید صابریان

شهید صابریان

شهید صابریان

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد