امروز یکشنبه, 13 فروردين 1402 - Sun 04 02 2023

منو

دکتر پاپلی: تهران از 87 بدون وابستگی به پول نفت مدیریت شده است

دبیر علمی همایش بین‌المللی "ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران" گفت: خوشبختانه شهرداری تهران از سال 87 تاکنون توانسته است شهر تهران را بدون وابستگی به پول نفت مدیریت کند و از دولت کمتر از یک دهم درصد بودجه گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری «جغرافیای سیاسی» به نقل از روابط عمومی همایش بین‌المللی "ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران"، دکتر محمدحسین پاپلی یزدی، دبیر علمی این همایش در جمع نمایندگان نهادهای مشارکت‌کننده در همایش در سالن شهدای گمنام دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس خاطر نشان کرد: مشکلات تهران مسئله‌ای جدی و مهم است. هیات دولت و مسئولان اجرایی برای رفع مشکلات نیازمند انجام تحقیقات کاربردی و راهکار عملی هستند.وی افزود: از کارشناسان بخش‌های اجرایی، از استاندار تهران و همچنین از استانداران سراسر کشور می‌خواهیم با مشارکت علمی در همایش، نظرات و پیشنهادات علمی خود برای حل مشکلات تهران را ارائه کنند.

دبیر علمی همایش تاکید کرد: ما تاکید داریم که همایش تنها محلی برای ارائه نظرات اساتید دانشگاهی نباشد و کارشناسان اجرایی مختلف نیز باید در کارگاه‌های همایش فعال باشند.

دکتر پاپلی یزدی گفت: ما درصدد هستیم تا نتایج همایش و راهکارهای پیشنهادی را خدمت مقام معظم رهبری و دولت محترم ارائه کنیم تا جنبه کاربردی داشته باشد.

این استاد بازنشسته دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: در تهران سه هزار کیلومتر ظرفیت فیبر نوری وجود دارد که می‌توان در راستای اجرایی کردن دولت الکترونیک و کاهش مراجعات مردمی به ادارات از این طریق اقدام کرد.

دبیر علمی همایش افزود: بحث گسل‌ها، نشست دشت و قنوات تهران نیز موضوعاتی مهم هستند که باید به آن پرداخته شود که کارشناسان این حوزه و همچنین سازمان نقشه برداری کشور می‌توانند در این زمینه ارائه مقاله و نظر کنند.

وی با اشاره به مدیریت موفق در شهرداری تهران خاطر نشان کرد: چگونگی اداره تهران از نظر مالی نیز مهم است. خوشبختانه شهرداری تهران از سال 87 تاکنون توانسته است شهر تهران را بدون وابستگی به پول نفت مدیریت کند و از دولت کمتر از یک دهم درصد بودجه گرفته است. شهرداری‌های مشهد و تبریز هم، چنین عملکردی داشته‌اند. این نمونه مدیریت بومی و موفق هستند که باید تداوم داشته باشند.

دکتر پایلی در پایان سخنان خود گفت: بهره‌گیری از ظرفیت معادن کشور نیز موضوع مهمی است. اگر از معادن ما در سراسر کشور بهره‌برداری‌های لازم صورت گیرد و از خام فروشی جلوگیری شود و در منشاء اشتغال در کشور باشند می‌توان از بسیاری از مهاجرت‌ها به تهران که بر اثر نبود شغل در شهرها و روستاها صورت می‌گیرد جلوگیری کرد. در همایش نیز از کارشناسان این حوزه درخواست داریم تا با ارائه مقاله پیشنهادها و راهکارهای خود را ارائه کنند.

پایان مطلب/

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید